PAVEL ŠRÁMEK - TRUHLÁŘSTVÍ

Dřevěná eurookna

 

Konstrukce eurooken DOMINO

Provedení a konstrukce eurooken DOMINO je výsledkem více jak desetiletého vývoje. 

Společnost eOkno spol. s r.o. vlastní několik patentů, užitných vzorů a ochranných známek.

V ČEM SE LIŠÍME A CO DĚLÁME JINAK

Provedení - konstrukce rohového spoje

Spoje jsou provedeny pomocí speciálně vyvinutých rybinových spojek a polyuretanového lepidla D4. Již v roce 2000 byly prověřeny srovnávacími pevnostními zkouškami na Vysokém učení technickém v Brně – Ústav kovových a dřevěných konstrukcí, se závěrem, že spoj je pevnostně plně srovnatelný s čepovaným spojem klasických eurooken.

Navíc díky polyuretanovému lepidlu, které vytvrzuje vzdušnou vlhkostí, vyplní veškeré dutiny spoje, vypění po obvodě a utvoří tak vodotěsný spoj. Protože dílce jsou zakráceny na pokos 45°, nedochází k vzájemnému dilatačnímu posunu, jako je tomu u spoje čepovaného, kde musí být v místě spoje-čepu "přiznaná spára".

konstrukce spoje DOMINO
01 lepeni02 lepeni03 spoj s povrchovou úpravou04 Pevnostni zkousky05 Pevnostni zkousky

 

Okapnicový sytém U4 a U3 vyvinut v eOknu, je výhradně používán pouze v eurooknech DOMINO. Bezkonkurenčně nejlepší systém ochrany před povětrnostními vlivy. Zlepšuje tepelně-izolační parametry spodku rámu a křídla. Zajišťuje mechanickou odolnos nášlapu u balkónových a posuvných dveří.

Barevné provedení světlý bronz, stříbrná, bílá a v dřevodekorech afromorsia, pínie, kaštan a mahagon. 

okapnicova konstrukce U4 a U3
1 rez instalaci U4 elox Bronz2 roh U4 dekor Pinie3 roh U3 elox Bronz4 zatizeni snehem - okapnice U4 dekor Afromorsia5 zatizeni snehem - okapnice U4 elox Bronz

Přiznaná spára v čepovaném spoji rámu, křídla, sloupků je ve spodní části okna, i když je po impregnaci ošetřena trvale pružným tmelem, nejnáchylnější místo k narušení povrchové úpravy.

konstrukce termookapnice - priklady vad
1 vada - ram2 vada - ram4 vada - kridlo